Categories


Authors

Ankaralı Mimarlar 58. Yıldönümünde Buluştu

Ankaralı Mimarlar 58. Yıldönümünde Buluştu

Mimarlar meslektaşlarıyla Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nin 58. kuruluş yıldönümünü kokteylle kutladı.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi kuruluşunun 58. Yıl dönümünü coşkuyla kutladı. Mimarlar Odası’nın 5. Katında yapılan kokteyle çok sayıda mimar katıldı. Basına katkı ödüllerinin verildiği gecede Gecenin açılış konuşmalarını Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Ali Hakkan ve Ankara Şube Genel Sekreteri Tezcan Karakuş Candan yaptı.   Mimarlar Odası Ankara Şubesinin mücadele karelerinin geçtiği slayt gösterimi yapıldı.

Candan, gündemdeki yolsuzluk tartışmalarına değindi. “Bugün burada 58. Yılımızı kutluyoruz, aynı zamanda Bakan istifalarını duyuyoruz.  59 yıldır mimarlar Odasının toplum yararına mücadelesi tarihin beyaz sayfalarına yazıldı. İki yıldır ülkemiz için mesleğimiz için ve odamız için verdiğimiz inanılmaz mücadele tarihe karşı sorumluluğumuzdu. Bu sorumlulukta burada olan herkesin özverili katkıları var. Mimarlarla, Mimarlar Odasıyla uğraşmak öyle kolay değil. Burdayız kuruluş yıldönümümüz kutluyoruz,kentsel suça karşı verdiğimiz mücadelenin onurunu taşıyoruz , onlarsa ceplerinde istifa mektupları taşıyorlar. Mimarlarla, mimarlığa kente , yaşam alanlarımıza, dokunanlar  Oda’yı işlevsizleştirmeye çalışanlar bugün sonuçlarını alıyorlar.” Dedi.

Hakkan: “ Direnişin ve umudun başkenti diyerek yola çıktık ve  öylede mücadele ettik.2 yıl önce belirlediğimiz bu sloganla geleceği görmüştük, gençler haziran direnişi ile bizlere Ankara’nın direnişin başkenti olduğunu, bizim yanılmadığımız gösterdiler. Mücadelemizde bugün burada olduğu gibi tüm mimarların dayanışma içerisinde olacağını düşünüyoruz. Önümüzdeki dönem Mücadelemiz bol olsun” dedi.

Başkent Dayanışması dans grubu ile geceye destek verdi. Bachata yaparak keyifli dakikalar yaşatan  Başkent Dayanışması bileşenleri uzun süre alkış aldı. Gecede basın mensupları da unutulmadı, kent mücadelesinde kalem oynatan, mimarlık ortamına katkı koyan Ankara basın mensuplarına teşekkür ödülleri verildi.  Yaklaşan yeni yıl sebebiyle yılbaşı çekilişi yapıldı, çekilişte destekleyen ve sponsor olan kuruluşların Mimarlar Odası Ankara Şubesi’ne gönderdiği hediyeler, kura ile şanslı numara sahiplerini buldu. Dans ve müzikle devam eden gecede mimarlarıyla meslektaşlarıyla ve tüm davetlilerle eğlenceli vakit geçirdi.

Kentte Bir TV (kentinsesi.tv)

Kentte Bir TV (kentinsesi.tv)

Mimarlık Siyasetin ve Rantın Aracı Oldu

Mimarlık Siyasetin ve Rantın Aracı Oldu