Categories


Authors

Cem Ersavcı'nın Ardından

“Bu dünya bir pencere, her gelen bakar gider” der türkü...

"Arkada çok güzel bir dünya var" demiş Cem de, Haziran'da barikatın arkasından çektiği fotoğrafları blog'unda yayınlarken. O güzel dünyayı "güzel insan" olarak görüp, pencereden bakmakla da kalmayıp bize de gösterdi Cem.
"Gündelik olaylardan ziyade günümüze dair durumlarla ilgileniyorum, çalışmalarımın insanın yeryüzüyle kurduğu ilişki bağlamında okunabilmesini umuyorum" diyor biyografisinde. Aramızdan insanın yeryüzüyle kurduğu en talihsiz ilişkiyle, trafik kazası ile ayrıldı. Daha göreceği ve göstereceği çok şey vardı.

“Bu ışıklı dünya, oldu bize karanlık” der türkü.

Eşitliğe ve özgürlüğe inancını hiç yitirmeyen, güzel dostumuz Cem Ersavcı'nın çalışmalarından seçtiğimiz  “outside/dışarısı” albümünü anısına saygıyla yayınlıyoruz.

“Güneşe çevirelim bu karanlık günleri...”

Cem Ersavcı'nın Outside/Dışarısı albümü için yazdığı not:

"Kent merkezindeki hayatın tüketiliyor olması, yaşanan krizler, parlayan gayrimenkul piyasası ve nihai bir meta olan toprağın yeniden keşfi kentin etrafını arka bahçe işlevinden çıkararak fethedilecek topraklara çevirmiş durumda. Su havzalarından geçen otoyollar, ormanlık alanları kemiren siteler, ardı ardına açılan alışveriş merkezleriyle oluşan yerleşim alanları yeni topografyayı oluşturuyor. Bu durum ortaya sınırları belli olmayan, çevresindekileri yutan ve sonuç olarak hiç bitmeyen bir şantiyeyi andıran kent manzarası sunuyor. Kent ve ütopya kavramlarının iç içe olduğundan bahsedilir; kentleri planlamak bir anlamda buralardaki hayatın nasıl yaşanacağını planlamak anlamına gelir. Benim gördüğüm ise ters bir ütopyadan görünümler gibi.."

Ersavcı'nın Outside/Dışarısı albümü için lütfen sanatçının web sitesini ziyeret ediniz.

İktidarın “Rant Tutkusu” Emekçileri Ve Hukuku Katletmektedir

SİNPAŞ Altı Kayan:Hayallerinizi Kaydırıyor