Categories


Authors

Firavunların "Piramit Takıntı Ruhu" Olarak, Bugün Hala Yaşatılan "AVM Türü Tapınaklar..."

Metin Karadağ

Amaç "saf ve temiz" bir özgürlüğe ulaşmak ise ödenecek her bedel o özgürlüğün niteliğini daha da yükseltir. Bu açıdan "saf ve temiz" bir özgürlüğe ulaşmak için kuralları çiğnemenin önünde hiçbir engel yoktur. Ancak asıl sorun çiğnenen kuralların başkalarının "saf ve temiz" özgürlüklerinin bedeli olup olmamasıdır. Çünkü bu bedel, ulaşıldığı sanılan özgürlüğü de alır götürür ve karşı çıkılarak çiğnendiği sanılan kurallar da o girişimin sonunu getirir.

Özgürlüğe sahiplik açısından "hiç bir alış veriş sorunu" olmayanlar; kavram olarak bile bu değerin gerçek bedelinin farkında olmayanlardır.

Bunlar da ya koyunlardır ya da Firavunlar...

Şimdilik koyunları bir ağıla alalım...

Kendileri "Tanrı Kral" olduğu için her istekleri kural olan Firavunlar bir bakış ya da bir söz ile hükmü altındaki tüm insanların yok ettikleri özgürlüklerinin bedeli ile insanlığın lanetini üzerinde hala taşıyan Piramitler inşa etmişlerdir.

Bugün şaşkınlıkla karışık bir hayranlıkla izlenen devasa yapılı her bir yığının, "insanlığın ödenmemiş özgürlüklerinin bedeli" olduğu göz önüne getirildiğinde; "insanlığa karşı ödenmemiş bir borcun hala durduğu da görülebilir."

Arada geçen binlerce yılda nicelik olarak ne kadar fark olursa olsun, nitelik olarak hiçbir fark taşımaksızın insanlığa karşı işlenmiş olan suçlarla oluşmuş bu borç makası bugün bile gittikçe daha da artmaktadır.

Dünyanın neresinde olursa olsun doğal, tarihsel, kültürel olarak insanlığın ortak mirası olan tüm değerler bugün hala Firavunca tavırlarla yağmalanabiliyorsa geçmişten bugüne tüm borç bakiyesinin sorumluluğu; yağmayı yapan ya da yağmaya yataklık edenler tarafından üstleniliyor demektir.

Bugün bilinen haliyle insanlar o Tanrı Kral Firanvunlar'ın Piramitleri'ni yapmak için olağanüstü kötü koşullarda çalışırken sinekler gibi ya öldüler ya da öldürüldüler.

Bunu eğer istersek o günün "trendi içinde" hayatlarını o yapıların yükselen taş yığınlarına yansıttıklarını bakıp hissederek görebiliriz.

Dün nasıl ki insanlığa karşı işlenen bu "Suç Trendi" her ne kadar "Firavun Himayeli" olarak yükseltilmiş olsa bile sonuçta nitelik açısından bugün de aynı koşullarda aynı suç değerini taşımaktadır.

İnsanlığa karşı işlenen tüm suçları, bugün bile hiçbir "af" ya da "zaman aşımı" ortadan kaldıramamaktadır.

Dünün nalet Firavunları'nın lanetli suç işleri için mazeretleri bugün de hazır; "Ne yapayım, hem sen 'Tanrı'sın dediniz hem de en 'Kralı'ndan..."

Üstelik Piramitler de orada burada her yerde duruyor, göze batmasa bir şey demeyecektik.

Göze batmasa!...

Neyse tamamdır, şimdi koyunları ağıldan salın.

Metnin özgün hali için lütfen tıklayınız.

Aidiyet Duygusu Çalınan İnsan

Mobingde Şüphe Götürmez Kanıta İhtiyaç Yok