Back to All Events

Cermodern, İki Sıra Dışı Oyunu Konuk Ediyor

CerModern’in sahne sanatları programı StudyoCer, Nisan ayında iki sıradışı oyunla Ankara'lı tiyatro izleyicisiyle buluşuyor. Usta oyuncular Nihat İleri ve Laçin Ceylan tarafından kurulan BiTiyatro’nun geçtiğimiz sezon kapalı gişe oynayan Küçük Prens ve “Düğün (Sandık Lekesi)” oyunları 12 ve 13 Nisan tarihlerinde sadece birer temsil için CerModern sahnesinde olacak.

Küçük Prens: Bu büyükler biraz tuhaf oluyor

Almanya’nın önemli tiyatrolarından Theater An Der Ruhr ve BiTiyatro ortak yapımı olan Saint-Exupéry’nin dünyaca bilinen eseri Küçük Prens, orijinal metnin yeniden okunması ve yorumlanmasıyla bu kez büyükler için sürprizler barındıran özel bir çalışma. Geçtiğimiz aylarda Avrupa turnesi yapan oyun, Laçin Ceylan ve Nihat İleri'nin üstün oyunculuklarıyla 12 Nisan’da CerModern’de sahneleniyor.

Ve Saint Exupery’nin dediği gibi:Artık büyüdünüz ve oldukça ‘tuhaf’sınız.Aramayı unutmak ve gitgide ‘tuhaf’laşmak bir yetişkinlik hastalığıdır belki.O zaman hatırlayalım:“Yalnız çocuklar ne aradıklarını bilirler.”OYUN: KÜÇÜK PRENS (Le Petit Prince)YAZAN: Antoine de Saint ExupéryUYARLAYAN: Roberto Ciulli, Maria NeumannYÖNETEN: Roberto CiulliYÖNETMEN YARDIMCILARI: Christine Sohn, Hümay Güldağ BelginDEKOR ve KOSTÜM: Özlem Ölçeroğlu, Şebnem ÖlçeroğluYÖNETMEN YARDIMCILARI: Christine Sohn, Hümay Güldağ BelginDEKOR ve KOSTÜM: Özlem Ölçeroğlu, Şebnem ÖlçeroğluIŞIK: Metin Belgin, Önder AyMÜZİK: Gerd PosnyKONDÜVİT: Özlem ÖlçeroğluGRAFİK TASARIM: Bâlâ KavlakoğluOYNAYANLAR: Nihat İleri, Laçin Ceylan


Düğün (Sandık Lekesi) Evin her yanını saran bir koku var; almıyor musun kokuyu?

13 Nisan’da CerModern’de Ankaralı izleyicisi ile buluşacak olan Düğün (Sandık Lekesi),  aile miraslarını yıllardır taşımaktan yorgun düşmüş bir kadın ve bir erkeği konu alıyor. Evin içinden hiç çıkmayan koku, bir türlü hatırlanamayanlar ve yer altından gelen sesler, bütün bunların arasında kendilerini tanımak ve var etmek isteyen iki insanın kanlı mücadelesini, aile miraslarını yıllardır taşımaktan yorgun düşmüş bir kadın ve bir erkek üzerinden anlatılıyor.

Polat Niloğlu’nun yazdığı, başrollerini Defne Şener Günay ve Sefa Tantoğlu’nun paylaştığı, Özlem Ölçeroğlu ve Yaşar Alparslan’ın rol aldığı rejisinde Nihat İleri’nin olduğu Düğün(Sandık Lekesi), İstanbul'da kapalı gişe sahnelenmekte. 

Yazan: Polat Niloğlu

Rejisör: Nihat İleri

Işık: Aslı Atasoy – Polat Niloğlu

Dekor: Yaşar Alparslan – Şebnem Ölçeroğlu

Aksesuar: Şebnem Ölçeroğlu – Yaşar Alparslan

Efekt: Şebnem Ölçeroğlu

Kostüm: Kübra Ateş

Oynayanlar: Defne Şener Günay, Sefa Tantoğlu, Özlem Ölçeroğlu, Yaşar Alparslan