Categories


Authors

Harvard (GSD)-Wheelwright Seyahat Bursu Ödülü 2014

Harvard (GSD)-Wheelwright Seyahat Bursu Ödülü 2014

wp-logo.png

Harvard Üniversitesi Tasarım Okulu tarafından bu yıl 2.kez tüm dünyadaki mimarların katılımına açtığı seyahat-araştırma bursu ödülünü wheelwrightprize.org sitesinden ilan etti.

Wheelwright Ödülü, Harvard Üniversitesi Tasarım Okulu tarafından tasarım yetileri güçlü genç mimarların erken kariyer dönemlerinde bilimsel ve profesyönel mesleki alanda başarılı işler üretmiş ve bundan sonrası için de yaratıcı çalışmaların sürekliliğinin gösterilmesi durumunda verilen $100,000 değerinde seyahat-araştırma bursudur. Harvard Üniversitesi daha önceki yıllarda sadece kendi mezunları'na açtığı seyahat-araştırma bursu ödülünü, geçtiğimiz yıl ilk kez tüm dünyadaki mimarların katılımına açmıştı. Bu yıl 2.kez ilan edilen ve genç mimarlar için mimarlık alanındaki en prestijli ödüllerden biri olarak nitelendirilen bu ödül, bir mimarın mesleki erken kariyer döneminde kültürler arası bağlantılar tarafından elde edinilen bilgilerin ışığında yeni araştırma biçimlerini geliştirmeyi amaçlıyor.

Wheelwright Ödülü Sahibi;

  • $100,000'lık araştırma ve seyahat giderleri
  • Harvard GSD'de konferans'a davet
  • Harvard GSD yayınlarında ''araştırma ''nın yayınlanma olasılığı da bulunuyor.

Tam olarak juri isimlerinin önümüzdeki günlerde açıklanacağı juri'deki isimler arasında şimdilik; İranlı-Amerikalı mimar ve Harvard Üniversitesi Yüksek Tasarım Okulu Dekanı Mohsen Mostafavi, Wheelwright Ödülü Organize Komite Üyesi ve Harvard Üniversitesi Yüksek Tasarım Okulu profesörü Jorge Silvetti ve Wheelwright Ödülü Organize Komite Üyesi ve Harvard Üniversitesi Yüksek Tasarım Okulu Mimarlık Teorisi ve Akademi Bölüm Dekanı K. Michael Hays bulunuyor.

Tarihler

20 Ocak 2014:Online başvuru

28 Şubat 2014-Online başvuru son teslim

Katılım koşulları ve daha detaylı bilgi için;

www.wheelwrightprize.org

 

“Bolluk Günleriniz Sayılı”: Lüks ve Zenginlik İmgelerinin Görünmez Emekçileri

“Bolluk Günleriniz Sayılı”: Lüks ve Zenginlik İmgelerinin Görünmez Emekçileri

UIA Durban 2014: Açılış Konuşmacılarını Açıkladı

UIA Durban 2014: Açılış Konuşmacılarını Açıkladı